Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[FELGI] Jak odświeżyć i pielęgnować polerowane felgi?
Ma ktoś sprawdzony patent na odświeżenie polerki i późniejszą jej pielęgnację?

Poprzednie bezdachowce:
Arrow Peugeot 205 CTI - ten przeciekał Arrow MB SLK R170 - w tym było zimą zimno Arrow MB SL R-230 - w tym byłem lanserem Arrow VW Golf IV - a tego nie wiem po co kupiłem Arrow Barchetta - męski lans w damskim aucie
Odpowiedz
Koleś który polerował mi obręcze mówił, żeby myć wodą destylowaną z mydełkiem. Robiłem tak przez 4 miesiące, bo poźniej już się nie dało - przez deszcze i niepogodę długotrwałą nie dało się po prostu. Ogólnie u mnie też wyszła taka mgiełka i już się nie błyszczą jak powinny, a pasty do polerki i "ręczna robótka" efektów nie przynosi :/
[Obrazek: out.php?i=739829_bez-nazwy-1.jpg]
.....Love Moja Astra I...............LoveMoja Astra II...................? ? ?
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o pielęgnacje jak ja miałem felgi z rantem to myłem je wodą z ludwikiem Grin
Odpowiedz
na co dzień myłem wodą z ludwikiem albo octem. Ale i tak przed każdym sezonem daje je do przepolerowania.
Black Lady from Cracow !
Odpowiedz
Ferg-woda z ludwikiem i żadnej chemii. po całym sezonie felgi wygladaja dalej jak trzeba; przed kolejnym sezonem 5 minut na kolo z wiertarka i po sprawie.
trzymajc sie tej zasady mycia gdy odsiwrzam poler mechanicznie prawie nie widac roznicy
Odpowiedz
Właśnie... koło z wiertarką. Jakieś szczegóły? Tongue

Poprzednie bezdachowce:
Arrow Peugeot 205 CTI - ten przeciekał Arrow MB SLK R170 - w tym było zimą zimno Arrow MB SL R-230 - w tym byłem lanserem Arrow VW Golf IV - a tego nie wiem po co kupiłem Arrow Barchetta - męski lans w damskim aucie
Odpowiedz
wiertarka + krążek z filcu.
Black Lady from Cracow !
Odpowiedz
ja robię to ręcznie Cool (pastą do aluchrom) bo nie mam na wiertarkę filcu Sad -gdzie można nabyć taki filc :?:
Odpowiedz
meguiars ma w ofercie zestaw do polerowania Wink
<a class="postlink" href="http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=507">http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=507</a>
Peugeot 306 cabriolet ---> Opel Astra TwinTop
Odpowiedz
najlepsza pasta jaka istnieje to jest autosol polerowalem juz wieloma pastami i autosol niema sobie rownych Cool2
Odpowiedz
lukasz85 napisał(a):najlepsza pasta jaka istnieje to jest autosol polerowalem juz wieloma pastami i autosol niema sobie rownych Cool2

z tym się zgadzam w 100% widziałem kilka felg po użyciu tej pasty i nawet ślepy by taką felgę zauważył Grin
Odpowiedz
Tak jak wyżej... przed sezonem pojechałem wiertarką i autosolem - Aluminium Polish, świeciły się jak psu... A tak to woda z Ludwikiem...
Cabrio... brak Frusty A były, oj były...
Odpowiedz
Jak felgi stracą połysk Polecam Szmatkę bawełnianą w połączeniu z Autosolem do aluminium.
Odpowiedz
Felgi odświeżone, nie jest idealne lustro gdyż nie aż tak były wypolerowane wcześniej. Ale dla mnie to na plus.

Zastosowałem to:
[Obrazek: Mag_Aluminum_Polish_maxi2.jpg]

Pasta bardzo wydajna, myślę że puszka wystarczy na spokojne odświeżenie 4-5 kompletów kół Smile1

Poprzednie bezdachowce:
Odpowiedz
zajmuje się polerowaniem felg i rantów - wykonuje takie usługi

do polerowania polecam i uzywam Autosol`a

pielegnować mozna samemu, tak raz na miesiąc przeleciec pastą felgi
jesli są już znaśniedziałe, po sezonie, to trzeba odświeżyc polerkę. nie zaczyna się od najgrubszych papierów, tylko tak od ok 800-1000

dla porownania, po lewej felga tylko po papierach (gotowa do nałożenia pasty) a po prawej papiery + pasta autosol (efekt finalny)

[Obrazek: dsc7537.jpg]

jak widac, pasta daje duuuzo Smile1
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club