Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barchetta Prędkościomierz
Witam wszystkich. Mam problem ze wskazówką prędkościomierza. Wyczytałem na forum, że to wina tzw. zimnych lutów i to się zgadza - wskazówka działa po deszczu lub przy wilgoci na zewnątrz. Jak trudny jest demontaż licznika? Na co uważać? Z lutowaniem sobie poradzę (udało mi się już zmienić kolor podświetlenia zegarka oraz przycisków podnoszenia szyb i świateł przeciwmgielnych) :-) proszę o wskazówki, pozdrawiam
Odpowiedz
predkosciomierz w barce jest mechaniczny nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac "zimne luty"

wydaje mi sie ze temat wymiany linki na nowa powinien rozwiazac Twoj problem

pozdr.,

t.
Odpowiedz
Mam ten sam problem u siebie Smile1

(wysłane z Tapatalk)

Poprzednie bezdachowce:
Arrow Peugeot 205 CTI - ten przeciekał Arrow MB SLK R170 - w tym było zimą zimno Arrow MB SL R-230 - w tym byłem lanserem Arrow VW Golf IV - a tego nie wiem po co kupiłem Arrow Barchetta - męski lans w damskim aucie
Odpowiedz
Mam tak i ja... czasem trzeba lekko trzepnąć jak w dawnych czasach telewizor.
Odpowiedz
Hmm, to teraz mam dylemat Smile1
Wyczytałem w innym - podobnym - temacie, że to kwestia zimnych lutów na płycie zegara, które trzeba poprawić lutownicą. Symptomy by na to wskazywały - wskazówka prędkości zaczyna działać w przypadku deszczów lub dużej wilgości (w słoneczne dni mogę o tym pomarzyć Grin), wtedy to jakby licznik dostawał prąd (pod wpływem wilgoci).
Bynajmniej jeśli jest mechaniczny (linka?) to chyba to odpuszczę - bez tego można jeździć.
Odpowiedz
Obejść się można nawet bez samochodu 2smile
Kościsty, jak pomaga z piąchy to ..... rozebrać, kropelka wd40 przy ośce wskazówki i będzie jak nówka nieśmigana Tongue
enim satane sic volui Hammer
Odpowiedz
Czyli wracamy do początku Smile1
Zatem w środę będę rozkręcał. Postaram się porobić zdjęcia i zrobię przewodnik dla potomnych Grin
Bynajmniej jakieś rady na początek? Na co uważać? Co mogę popsuć? Smile1
Odpowiedz
ok raz jeszcze tlumacze - predkosciomierz w barce jest mechaniczny - prad nie jest potrzebny by dzial!!!

jak nie dziala to moze byc uszkodzona linka lub tzw naped [plastikowy element z zebatką]

i tyle w temacie.... Grin

pozdr.,

t.
Odpowiedz
jak raz działa, a raz nie to uszkodzenie nie może być wielkie i ......najprawdopodobniej zaciera się któryś z ruchomych elementów, więc wyczyszczenie wszystkiego i ew. nasmarowanie powinno odnieść skutek Hammer
enim satane sic volui Hammer
Odpowiedz
Szanowny Tomaszu, nie neguję Twojej wiedzy. Mam po prostu mętlik. Wśród informacji w sieci znalazłem np. coś takiego:

Cytat:- Take out the speedo, dismantle it (you can find a tutorial)
And check all cold solder points. Once you find a cracked on, resolder and your problem will be fixed.

- think speedo gauge and mileage counter are connected... i remember had same problem, but when i hit that gauge with hand it sometimes worked... so i decided to take out and found "cold solder" on some connector. i really can't remember where was.

- i found cold solder on that blue connector (you have completely to disassemble to reach those pins). issue was that speedo metter was not working sometimes
Odpowiedz
Spytałem się "warszawskiego dobrodzieja" Wink , może jak przeczyta PW... to będzie coś wiedział w temacie Wink
Odpowiedz
Kst nie ma co odkrywac Ameryki - problem jest czysto mechaniczny a nie elektryczny Smile1

pozdr.,

t.
Odpowiedz
ja bym zaczął od wymiany impulsatora przy skrzyni biegów Cool2
Odpowiedz
Oooo, właśnie dobrodziej napisał Smile1
Odpowiedz
cześć nie działał w moim autku prędkościomierz i okazuje się że brak w takim stanie samochód kupiłem okazuje się że przyczyną jest brak zębatki pod impulsatorem czy może ktoś się orientuje z jakiego innego modelu będzie pasowała?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club