Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astra TwinTop Astra zimą...
Witam. Pewnie kilka osób ma już za sobą nie jedną zimę.
Jak się zachowuje Astra w czasie zimy i po zimie?
Jakieś rady jak przygotować samochód (oprócz solidnej konserwacji uszczelek)

Może ktoś z doświadczenia podpowie co warto zrobić, a czego unikać ?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Przyłączam się do pytania
facebook - grupa z małopolski - zapraszamy

CABRIO TEAM CRACOW
Odpowiedz
Nie mam Astry tylko Puga, ale przed zimą zawsze uszczelki dostają odpowiednią dawkę sylikonu oraz wszystkie elementy ruchome od mechanizmu dachu psikam smarem penetrującym firmy Ronson. Tak aby się nie zaśniedziały. Myślę że więcej nie zrobicie.
Odpowiedz
Co do konserwacji mechanizmu i uszczelek...
U mnie zaczęło sie w wilgotne dni trzeszczenie dachu na nierównościach - Inni rzekliby że jeździmy kabrioletami, więc wszystko pracuje. Zgadzam się. Ale bez przesady! Wziąłem się za to i zakupiłem biały smar teflonowy Firmy Wurth. Przesmarowany został mechanizm tam gdzie było można dojść... Ale uwaga... nie wolno pobrudzić tapicerki. Tego smaru nie wypierzemy, więc radze zabezpieczyć wszystko wokół. Smar ma również niewielkie właściwości penetrujące. Więc wchodzi w szczeliny zawiasów.
W dachu zostały zakonserwowane w miarę możliwości wszystkie punkty ruchome. Których jest sporo. Tego zabiegu dokonujemy kilka razy w różnym stopniu otwarcia dachu. Dobrze jest podczas aplikacji dach kilka razy otworzyć i zamknąć.
Polecam to robić strzykawką z igłą, ponieważ każdy zawias posiada miejsce w którym można ładnie zaaplikować ten smar. Nie brudząc za wiele wokół. Po tym zabiegu żadnych trzasków i odgłosów z dachu nie mam.

Co najmniej na następny dzień kiedy rozpuszczalnik odparuje ze smaru teflonowego czyścimy nadmiar. Robić to szmatką którą i tak wyrzucimy Smile1

Konserwacja uszczelek na zimę:
Tylko sylikon, w postaci stałej bez TPFE, nie polecam w sprayu.
Zostawiamy dach w pozycji półotwartej i smarujemy z "palca" wszystkie uszczelki które nam się ukazują, pamiętając o uszczelce wokół tylnej szyby oraz pokrywa bagażnika.

Na zimę również dobrze jest zakonserwować i zabezpieczyć uszczelkę na drzwiach, oraz na listwie przy szybie. Niemiło jak ta uszczelka przymarznie do szyby i przy otwieraniu drzwi by ją uszkodziło...

Na lato czyścimy uszczelki, zmywaczem do sylikonu. I nakładamy świeżą cienką warstwę sprayem (na lato).
Odpowiedz
Siemka!
Na pewno zakonserwować dach, prowadnice szyb nasmarować wazelinką!!
Zadbać o zamki w drzwiach.
Ja stosuję preparaty z Liqui Moly, sonax.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club