Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycie kabrioletu zimą
Witam kolegów! Grin

Panowie, otóż od miesiąca użytkuję swoje kabrio na co dzień i dopadł mnie problem mycia auta przy mrozach. Mianowicie zastanawiam się jak mogę pozbyć się soli z nadwozia. Mam garaż ale nie ogrzewany. Auto nie ma nawet grama rdzy i bardzo chciałbym zachować ten stan jak najdłuzej. Wcześniej posiadałem samochód w wersji kombi i przy takich mrozach po prostu jeździłem na myjnię automatyczną i choć przeważnie ich unikam bo nigdy nie wiadomo co kryje się w szczotkach to przy minusowych temp. to była jedyna opcja. Wiadomo, że przy kabrio automat odpada. Zaskoczyło mnie to, że zabezpieczyłem przed zimą dach i okazało się, że impregnat chroni materiał przed brudem na tyle, że wszystko jest szare od soli a dach czarny jakby wczoraj był myty Naughty Ciekawe czy po nałożeniu jakiejś konkretnej warstwy wosku na lakier efekt byłby ten sam. Wracając do meritum, jak myjecie swoje kabrio zimą?
Odpowiedz
podjedz na myjnie ręczną, ale taka gdzie po umyciu auto zostanie wytarte w miejscach dla cabrio newralgicznych, czyli np zwrócą uwagę na uszczelki, wytrą drzwi przy zamkach etc, aby ci potem nie przymarzły. Powinno być ok.
Odpowiedz
Po wizycie na myjni ręcznej przetrzyj jeszcze wszystkie uszczelki silikonem i będzie git Roll
Odpowiedz
Lub ewentualnie wybierz się gdzieś do centrum handlowego gdzie jest na parkingu myjnia i idź do kina lub na zakupy, po powrocie powinno być w miarę suche
Odpowiedz
Temperatura idzie na plus i mam nadzieję, że w tym roku nie będę musiał się już decydować na takie kombinacje Smile1
Odpowiedz
ja też Grin
Odpowiedz
Wczoraj było mycie, piękna sprawa, auto odmłodniało z 10 lat Grin ale mam nowe spostrzeżenie do impregnacji. Przed mrozami woda jeszcze ładnie się perliła na dachu a wczoraj już wsiąkała na całej powierzchni. Czyli impregnat nie przetrzymał bardzo niskich temperatur.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club