Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eos Jak łatwo i szybko zaprogramować szyberdach, bez narzędzi i mechanika.
Jak nauczyć & zaprogramować szyberdach w EOSie i pewnie w innych VW jak passat, golf, jetta itp.

Miałem problem z szyberdachem w vw eos po tym, jak mi sie w silniczku połamały ząbki i je wymieniłem. Silniczek od passata pasował tylko moduł wziąłem swój stary. Moduł wymienić to dziecinnie prosta sprawa.

Dach zamykał mi się do połowy i wracał do pozycji otwartej. szukałem w internecie rozwiązań, już chciałem kupować obd2 z oprogramowaniem VCDS, szukałem mechanika i znalazłem proste rozwiązanie.
Szyberdach trzeba na nowo zaprogramować, nauczyć poprzez pociągnięcie przycisku zamykania i przytrzymania go dłużej niż 10 sekund. Wtedy dach sie >ruszy<. Zwolnić przycisk i poczekać chwilę, około 1-2 sekund i znowu przytrzymać ale dłużej. Dach się wtedy całkiem otworzy i zamknie. Przycisk trzymamy tak długo aż wszystko się wyłączy, dach zamknie i nic nie piśnie. Szyberdach macie na nowo zaprogramowany. Trzeba jeszcze na koniec otworzyć całkiem szyberdach i zamknąć. Wszystko pięknie działa.

Awaryjne zamykanie szyberdachu.
Gdy dach się otwiera podczas zamykania, należy w ciągu 2 sekund na nowo uzyć przycisku zamykania jak sie otworzy szyberdach i przytrzymać do całkowitego zamknięcia.

Pozdrawiam

Mirek ze Szczecina
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club