Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[B7] Problem z dachem, otwiera się i na tym się kończy.
Cześć, wiem że pierwszy post i odrazu zaczynam z pytaniem/problemem no ale dopiero co kupiłem moją czwórkę i nie wiem gdzie mam jeszcze szukać i co dalej wymienić, a problem wygląda tak.

Kupiłem A4, wiedziałem że będzie problem z dachem, przy zakupie powiedziano mi że do wymiany będzie jeden czujnik.
No to na pierwszy ogień poszedł czujnik pozycji dachu bo oczywiście był połamany, ale po wymianie dalej nic się nie działo, to szukałem dalej i okazało się, że bezpiecznik był walnięty no to wymieniłem.
Od wymiany zaczęła mi mrugać kontrolka dachu i opis " Soft top not secured", a auto dalej na przycisk dachu niczym nie reagowało szyb w dół nie było, odblokowania dachu też brak.
Wyszło na to, że czujnik w tym rygielku padł tzn ta blaszka się ułamała, no więc dzisiaj to wymieniłem.
Kontrolka dachu na postoju się pali cały czas, a jak jade to zaczyna mrugać, i dalej mam komunikat że dach nie jest zabezpieczony,a bagażnika za żadne cuda nie mogę otworzyć ni to kluczykiem ani normalnie guzikiem.
Jak z kolei złoże dach ręcznie to przestaje się całkowicie świecić i nie daje żadnego komunikatu i moge normalnie bagażnik otworzyć.
Jak nacisne guzik otwierania dachu to odblokowuje mi dach i na tym się kończy, to pomyślałem, że mało płynu w pompie, ale nie jest pod linia maxa.
No to się wziełem za rozkręcanie tego silniczka od dachu, żeby go przeczyścic, ale magnes jest czysty a jedyne co mi się rzuciło w oczy to to,że na tych srebrnych blaszkach w silniczku są 4 nacięcia w różnych miejscach, coś jakby ktoś przyłożył szlifierkę kątową na sekunde, no ale po przeczyszczeniu i złożeniu dalej jest to samo.
Szyby co prawda idą w dół ale dach się tylko odblokowuje i na tym się kończy.
Nie wiem już co mam robić gdzie dalej szukać rozwiązania, czy cały ten silnik teraz próbować wymienić czy co sprawdzić.
Pomóżcie jeśli dacie radę ;]
Odpowiedz
http://forum.cabrio-club.pl/watek-REGULA...-9-02-2014

polecam &1 pkt 5
Odpowiedz
Mój błąd, chciałem jak najszybciej uzyskać jakąś odpowiedź/pomoc gdzie szukać a zaczęłem od d...y strony i kompletnie nie tam gdzie powinienem.
Błąd już poprawiłem jednak odpowiedzi na moje problemy dalej nie znalazłem niestety, pozdrawiam
Odpowiedz
Problem jest, jak widać złożony, jeżeli ktoś może Ci pomóc to tylko skoh85 z cabrio serwis wrocław.
Polecam się odezwać lub szukać dalej.
Problemem z takimi sprawami jest to, że dużo osób nam pisze, że ma jakiś problem z dachem, po czasie pojawia się post, że już naprawione i temat do zamknięcia. Ale nie piszą jak sobie z daną przypadłością poradzili. Temat się starzeje, użytkownik często,gęsto zostaje wywalony, bo dawno nic nie pisał i szukaj wiatru w polu. A my zostajemy bez informacji. Jeżeli naprawisz podziel się informacjami. Inaczej nie powiększymy bazy wiedzy na temat usterek dachów.
Odpowiedz
Dzięki, zauważyłem jednak kilka zmian w tej sytuacji przez weekend.

Resetowalem dach manualnie kilka razy, i jak wcześniej nie mogłem w ogóle otworzyć bagażnika tak teraz z tym nie mam problemu. Wymieniłem moduł dachu bo mój oryginalny nie miał połączenia a z tym co teraz mam przynajmniej się łączy, pokazało kilka błędów ale po wylądowaniu się już nie pojawiły ponownie, jednak dach otwiera się tylko, podnosi 5xm i na tym się kończy, szyby przynajmniej się opuszczają więc coś tam zaczyna działać. Wyciągnąłem silnik dachu, wyczysxilem ten miedziany słowniczek że już nie ma tego czarnego nalotu, zalałam plynem 2razy raz na Maxa przy złożonym dachu, a raz na Maxa przy rozłożonym ale to nie pomoglo.
Jak dach rozloze manualnie nie mam żadnego komunikatu ale nawet nie próbuje się złożyć, ani dźwięku uruchamianej pompy ani nic. Jak dach z kolei jest zamknięty to daje komunikat "soft top not secure" . Zacząłem się zastanawiać czy nie ma może jakiegoś kolejnego czujnika w łączeniu dachu do przedniej szyby który może wskazywać że dach nie jest zamknięty?

Swoją drogą zastanawiam się jakim cudem wszystko co mogło się zepsuć się zepsuło, skoro jedna usterka eliminuje działanie dachu a już kilka ich wymieniłem.
Mam nadzieję że chociaż trochę jest jasnej w tym temacie, ale będę szukał dalej aż znajdę no i dam znać co i jak
Odpowiedz
poczytaj, może tu jest rozwiązanie
https://www.audiworld.com/forums/a4-cabr...d-2799523/

https://a4-klub.pl/topic/236951-a4-b6-ca...szwankuje/

lub ewentualnie sam poszukaj
https://www.google.com/search?client=fir...ndYF8Ocefs
Odpowiedz