Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glinkowanie
to bym musial na ta myjke co tydzien jezdzic Tongue a grosz do grosza i masz QD Tongue no ale mowie kazdy robi jak mu wygodnie Tongue
Peugeot 306 cabriolet ---> Opel Astra TwinTop
Odpowiedz
...za 3złocisze na szybko oblece całego w z lekkiego brudu Tongue ...myjke mam 150m od domu hehe Smile1 ...END OT
Odpowiedz
gamic1 napisał(a):grucha napisał/a:
(glinka pozostawiała smugi widoczne na ciemnym lakierze)
- za mało "smarowania" i ci porysowała !!!
nie nie, smugi to nie rysy !!
Odpowiedz
julas.wrc napisał(a):Widzę, że powstał kolejny temat o czyszczeniu cabrio który zaraz zamilknie. Trzeba w końcu założyć odpowiedni temat o lizaniu naszych wózków który będzie dotyczył wszystkiego.
I szukaj konkretnego zagadnienia w długim temacie... Nie lepiej osobny o glinkowaniu, osobny o polerce etc? Wówczas jest czytelniej, zakładanie tematów nie boli i nie kosztuje Wink
ps. można zrobić tutoriale z foto Cool2

Poprzednie bezdachowce:
Arrow Peugeot 205 CTI - ten przeciekał Arrow MB SLK R170 - w tym było zimą zimno Arrow MB SL R-230 - w tym byłem lanserem Arrow VW Golf IV - a tego nie wiem po co kupiłem Arrow Barchetta - męski lans w damskim aucie
Odpowiedz
Ferguss napisał(a):
julas.wrc napisał(a):Widzę, że powstał kolejny temat o czyszczeniu cabrio który zaraz zamilknie. Trzeba w końcu założyć odpowiedni temat o lizaniu naszych wózków który będzie dotyczył wszystkiego.
I szukaj konkretnego zagadnienia w długim temacie... Nie lepiej osobny o glinkowaniu, osobny o polerce etc? Wówczas jest czytelniej, zakładanie tematów nie boli i nie kosztuje Wink
moze tutoriale z forum o tematyce kosmetykow Smile1 ? tam maja bzika na tym punkcie
Odpowiedz
grucha napisał(a):gamic1 napisał/a:

grucha napisał/a:
(glinka pozostawiała smugi widoczne na ciemnym lakierze)
- za mało "smarowania" i ci porysowała !!!

nie nie, smugi to nie rysy !!

- nie mam na myśli głębokich rys jak np po gwoździu Wink , ale sucha glinka potrafi zmatowić lakier i posostają smugi, które dopiero pastą polerską usuniesz...
...a teraz spokojniej... :-)
Odpowiedz
gamic1 napisał(a):sucha glinka potrafi zmatowić lakier i posostają smugi, które dopiero pastą polerską usuniesz...
ale ja wiem jak stosować glinke Wink chyba nie sądzisz że przecierałem glinką po suchym lakierze Grin
dla jasności ten dokładnie zestaw zastosowałem (w zestawie płyn i glinka)
<a class="postlink" href="http://allegro.pl/sonax-plyn-glinka-do-czyszczenia-lakieru-super-i1649382466.html">http://allegro.pl/sonax-plyn-glinka-do- ... 82466.html</a>
Odpowiedz
grucha, chodzi mi o to, że jak dobrze zastosowałeś, to nie powinna glinka ci porysować lakieru...

Mniejsza o to Wink

Rafi87 napisał(a):jak masz przybrudzony z lekka samochod lub ukurzony to bierzesz QD i mokrofibre a po 15 minutach auto znowu czyste i blask przywrócony
- zbieram się do zakupu - fajna sprawa jak np szykujesz auto na zlot, ale musisz dojechać no i po trasie troszkę się zakurzy - bierzesz QD jaki pisze Rafi87 i jest git.

Jest to tzw "mycie na sucho"... - żeby nie było - nie stosowałem jeszcze, bo jak moja żona ostatnio odbierała pzesyłkę z chemią, to myślałem, że mnie z domu wyrzuci Tongue , ale na pewno sobie sprawię w najbliższym czasie Grin
Odpowiedz
Ferguss napisał(a):I szukaj konkretnego zagadnienia w długim temacie... Nie lepiej osobny o glinkowaniu, osobny o polerce etc? Wówczas jest czytelniej, zakładanie tematów nie boli i nie kosztuje Wink

Ferg serdeczne dzięki Grin

Wiem, że nic nie kosztuje ale ostatnio bardzo ciężko u mnie z czasem. Jeszcze raz bardzo dziękuje Splash
Odpowiedz
QD jest świetny, pod warunkiem, ze woskujecie swoje auta i uzywacie QD jako lekkie przetarcie z bardzo lekkiego kurzu... QD nanosi się także zaraz po umyciu auta w celu uzupełnienia wosku, które schodzi podczas mycia (chodzi tu QD z carnaubą)

UQD od Megsa to bardzo fajna sprawa na zadbany lakier nawet bez wosku, świetnie odpycha wodę... ale kto nie spróbuje ten nie wie Smile1

PS. QD to nie jest żadne "mycie na sucho" Wink
Odpowiedz
dzisiaj uzylem UQD jedyny problem jest w mikrofibrze chyba najlepiej miec dwie przy sobie jedna zeby przecierac srodek druga do polerki Smile1 bp jedna przy calym aucie nasiaka i juz nie jest taka sucha ;/
Odpowiedz
///ADi napisał(a):PS. QD to nie jest żadne "mycie na sucho" Wink
- na forum dot detailingu tak właśnie to określają...

nikt tu nie mówi o "myciu QD brudnego auta : jak pisał Rafi87 - lekko zakurzone...
Odpowiedz
dokladnie Smile1 jak uwalone to wiadomo ze mija sie to ze celem Smile1
Odpowiedz
gamic1 napisał(a):na forum dot detailingu tak właśnie to określają...

szczerze mówiąc nie widziałem tam takiego określenia, co więcej była dyskusja na której padło pytanie czy QD nadaje się do mycia bez użycia wody ale oczywiście się nie nadaje...

co do kurzu to niby się zgadza ale ja nigdy nie psikam QD na zakurzony lakier... zawsze najpierw spłukuję pod ciśnieniem i dopiero wtedy QD... jest wtedy większa pewność, że nie porysujemy lakieru.

nalezy jeszcze dodać, że sam QD to nie wszystko, potrzebujemy jeszcze dobrej mikrofibry - mięsistej żeby pochłonęła ewentualny brud, który możemy "wprasować" w lakier Smile1
Odpowiedz
Słuchajcie, ale ja męczę... Tongue zapytam jeszcze raz. To że najpierw myje auto, potem dokładnie osuszam i wycieram to wiem. To wszystko oczywiście w zacienionym miejscu. Zabieramy się za glinkowanie. Ugniatamy kawałek glinki w kształt krążka, robimy poślizg czym popadnie i jedziemy Grin Pytanie dotyczy czy taką glinkę po kilku ruchach należy w czymś wypłukać np w wodzie czy ponownie zabrudzoną ugniatamy i znowu glinkujemy ??

Ps. W przyszłym tygodniu zabieram się za kompleksowe porządki w aucie. Zdam relację Smile1
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club