Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smarowanie uszczelek
Czym smarować uszcelki, żeby były w jak njalepszej formie?

- smar silikonowy
- preparat do uszczelek - najczęściej jest na bazie smaru silikonowego
- wazelina techniczna

coś innego?
Odpowiedz
... ja używam wazeliny technicznej - dłużej się utrzymuje i odżywia uszczelki, smar silikonowy szybko "się kończy" Tongue
...a teraz spokojniej... :-)
Odpowiedz
a gdzie gamic1, kupujesz tą wazelinę ? Bo szukałem jej w Castoramach, Brico Marche i nigdzie nie mogłem jej upolować Sad
Black Lady from Cracow !
Odpowiedz
w każdym sklepie motoryzacyjnym obok pasty do zaworów maja wazelinę techniczną (służy również do zabezpieczania połączeń elektrycznych ,klem na akumulatorze itp) Wink
Odpowiedz
Ja ostatnio kupiłem świetny produkt do uszczelek w makro. Wygląda ja pasta do butów. Smaruje, nawilża i daje efekt nowej uszczelki. Można powiedzieć, że je odmładza. Nie wiem tylko jak długo się utrzyma, bo zaaplikowałem go dwa dni temu.
Odpowiedz
Ja używam preparatu Autoland, taka mala buteleczka z gąbką jako końcówka. Moge z czystym sumieniem polecić, uszczelki są nawilżone, czarne i miękkie, dosyć często używam tego preparatu i spisuje się bardzo dobrze.

Ważne też, że ma tę gąbkę, więc nakładanie tego jest bardzo wygodne w opozycji do atmizerów, które pryskają jeszcze po bokach.
Odpowiedz
a-l-e-x napisał(a):Ja używam preparatu Autoland, taka mala buteleczka z gąbką jako końcówka

dokładnie o tym wspominałem. Dla mnie ten preparat jest genialny.
Odpowiedz
[Obrazek: vuKZY.jpg] Smile1
Odpowiedz
...jeśli jest to coś typu- silikon w sprayu - to długo się nie utrzyma...
Odpowiedz
"zawiera oleje silikonowe oraz związki organiczne" - a jak sprawuje się ta wazelina techniczna, widzialem ja w Norauto ~10zł, ale mam watpliwości jak się będzie ją nakładało na uszczelki - ona wsiąknie w uszczelki i nie będzie jej widać? Jak to jest w praktyce?

A te oparte na silikonie są nieskuteczne, czy co? Bo wprawdzie ja często tego używam, ale nie zauważyłem, żeby uszczelka "wyschła"
Odpowiedz
a-l-e-x napisał(a):A te oparte na silikonie są nieskuteczne, czy co? Bo wprawdzie ja często tego używam
- właśnie tak - szybko się "kończy"

Oczywiście jest to moje odczucie, że szybko wysycha i traci właściwości smarujące...

Wazelinę trudniej się nakłada - jest bardziej gęsta (im cieplejsza tym rzadsza) ale i tak nakładam palcami Wink
Odpowiedz
Dla mnie to akurat, nie ma roznicy, bo i tak czesto to nakladam, ale samo dzialanie okreslam jako rewelacyjne - przesmarowalem tym wszystkie elementy gumowy i nawet te bardzo twarde odzyskaly miekkosc i są takie hmmm dziwne slowo w tym kontekscie, ale "jędrne" 2smile
Odpowiedz
a ja możę zadam inne pytanie na temat uszczelek (nie mam dostepu do działu technicznego na temat dachów wiec napisze tutaj).

Mam BMW E30 cabrio i chciałbym zregenerować uszczelkę bo na końcach jest spękana są jakieś kleje albo coś w Tym stylu by to wykonać?
Odpowiedz
Ja też mam jakby jakiś klej na uszczelce z przodu przy lusterku, nie wiem jak to usunąć, żeby nie zniszczyć uszczelki :O
Odpowiedz
cartonik napisał(a):są jakieś kleje
- jedno magiczne słowo : Sikaflex - poszukaj w sieci...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club