Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[B4] awaryjne otwarcie pokrywy dachu
no ale jak mechanicznie otworze te zamki to słychać jak bagażnik się rygluje
Odpowiedz
wytlumacze Ci to na przykladzie mojego problemu... ja mam takowy przycisk do otwierania samej pokrywy dachu, nie dziala, pomimo ze jak recznie otworze ta pokrywe to bagaznik jest ryglowany i wiem ze wina stoi po stronie tej centralki, jednak nie mam czasu sie zebrac i zrobic to... jeden koles z audi80.pl proponowal mi zebym mu wyslal swoj sterownik i mi to zrobi, ale tak jak mowie nie mam czasu...
Odpowiedz
moj dach umarl kilka dni przed zlotem. po podlaczeniu kabla mam info o czujniku. gdzie jest ten czujnik polozenia klapy? ew. czujnik pokrywy bagaznika?
i jeszcze jedna kwestia - wczesniej moglem zamykac/otwierac elektrycznie dach tylko gdy kluczykiem wczesniej zamknalem tylna klape (pozycja pozioma kluczyka w klapie), czy u Was tez tak bylo/jest? czy to moze juz byl objaw uszkodzenia jakiegos czujnika?
dodam, ze pompa jest w porzadku, plyn uzupelniony. dach nawet nie drgnie - od razu mruga kontrolka. Frown
Odpowiedz
hej,U mnie dach chodzil normalnie potem tylko do polowy ze pokrywa dachu odskoczyla a teraz nic :shock: Mialem problem z centralnym bagaznika ze otwieral sie tylko z kluczyka.Do tego kontrolka cisnienia oleju mruga ja sa otwarte dlugo drzwi,poz zamknieciu gasnie

1.Gdzie szukac przyczyny??
2.Czy w angliku tez pompa jest z prawej strony(plyn)
3.Gdzie znajde gniazdo diagnostyczne
Odpowiedz
jestem winien troche wyjasnien - okazalo sie, ze przetarly sie przewody w wiazce pokrywy bagaznika - po zlutowaniu, zaizolowaniu - wszystko chodzi jak nalezy!

[ Dodano: 21 Czerwiec 2011, 14:45 ]
gino9 napisał(a):hej,U mnie dach chodzil normalnie potem tylko do polowy ze pokrywa dachu odskoczyla a teraz nic :shock: Mialem problem z centralnym bagaznika ze otwieral sie tylko z kluczyka.Do tego kontrolka cisnienia oleju mruga ja sa otwarte dlugo drzwi,poz zamknieciu gasnie

1.Gdzie szukac przyczyny??
2.Czy w angliku tez pompa jest z prawej strony(plyn)
3.Gdzie znajde gniazdo diagnostyczne

Ad1. sprawdz przewody - szczegolnie na zagieciach
Ad2. Tez!
Ad3. w kasecie z bezpiecznikami, pod maska, przy podszybiu (czarny i bialy prostokat). Zeby podlaczyc VAGa musisz miec przelotke OBD-OBDII
B4 sprzedane...
Odpowiedz
dołącze sie żeby nie zakładać nowego tematu
chodzi mi o awaryjne otwieranie dachu elektrycznego w B4.
dach jest zamknięty w tej chwili. prądu nie ma i nie ma szans na to zeby był Wink chyba ze trzeba zapodać jakiś prąd przy pompie gdzieś to jestem w stanie zrobić. no i pytanie jak to ustrojstwo teraz złożyć???
Odpowiedz
musisz odciągnąć rączkę dachu nad przednią szybą, wtedy jak przód dachu pójdzie w górę, wraz z nim uniesie się tył dachu (element z szybą). składasz go w harmonijkę i masz dostęp do zapadek umieszczonych po 2 stronach przy pokrywie gdzie chowamy dach. Ręcznie je otwierasz i w środku znajdziesz zapadki które pociągasz do góry i puszczą zamki
Smile
Odpowiedz
dzięki. będe próbował Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości