Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klima w cabrio
Jak uważacie? Czy klimatyzacja jest potrzebna w cabrio typu mx-5 lub Z3? Zakładając, ze raz lub dwa razy w miesiącu robię trasę.
Czy podczas kiedy pada deszcz i jest gorąco nie będzie ciężko bez klimy?
Pozdro

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja u siebie w E36 dokładałem.
Ale u mnie powód był troszeczkę inny a mianowicie:

Jeżdżę często w 4 osoby, (żona i dwójka dzieci z tyłu).
Nie ma problemu przy 15 C i przy 25 C na trasie. W pierwszym przypadku dach zamknięty w drugim otwarty i luz.

Problem pojawiał się, kiedy było tak 20-22 C na zewnątrz. Na trasie tym z tyłu wiało i już zimno było przy otwartym dachu, a przy zamkniętym robiło się duszno.

Niemniej ja używam auta na codzień lato/zima więc dla mnie klima była must be.
W twoim przypadku (okazyjne przejażdżki) oraz dwu osobowe cabrio temat raczej drugorzędny

Pozdrawiam
Wojtek
Odpowiedz
Da sie zyc bez klimy, ale w letnie upaly jednak przyda sie bardzo, szczegolnie, kiedy posiadasz czarne wnetrze auta, w szczegolnosci czarna skore, albo jak latem zaparkowane auto sie mocno nagrzeje

reasumujac, lepiej miec niz nie miec, ale nie traktowalbym klimatyzacji jako decydujacego punktu podczas wyboru auta, rowniez jezdze cabrio na co dzien
był: 306 cabrio 1.8 16v
jest: 306 cabrio 2.0 s16 1996, po swapie - zabawka
jest: 306 cabrio 2.0 s16 1994, bo fajny Happywide

następne...e36/mx-5/crx del sol ??
Odpowiedz
auto bez klimy to jak rower bez pedalow Wink

pozdr.,

t.
Odpowiedz
klima obowiązkowa, chyba że wyjeżdżasz tylko od święta się przejechać
Odpowiedz
Myślałem kiedyś podobnie - po co mi chłodzenie w cabrio DevilredDevilredDevilred
do momentu kiedy złapało mnie ostre słońce w korku......wtedy dach do góry i ..... już było przyjemnie.YesYesYes
Norbert
Odpowiedz
Wlasnie tez tak myślałem. Jednak będę szukał auta z klima Smile

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
to raz, do tego sobie wyobraz sytuacje lato, duchota i wlasnie spadl deszcz, a nawet jak deszczu nie ma tez masz duchote, nie idzie inaczej, nawet w cabie
Odpowiedz
Klima w Cabrio wręcz Obowiązkowa! Większość powodów przytoczyli koledzy. Ci którzy uważają że w cabrio klima niepotrzebna nie trafili jeszcze na upał 37-40 stopni.

Podam jeszcze jeden powód dlaczego warto mieć klimę. Zimą czy latem kiedy mamy zamknięty dach klima się przydaje przy zaparowanych szybach.
Odpowiedz
Tylko z klimą, jak dla mnie nie ma innej opcji.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Poprzednie bezdachowce:
Arrow Peugeot 205 CTI - ten przeciekał Arrow MB SLK R170 - w tym było zimą zimno Arrow MB SL R-230 - w tym byłem lanserem Arrow VW Golf IV - a tego nie wiem po co kupiłem Arrow Barchetta - męski lans w damskim aucie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości