Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polerowanie i woskowanie lakieru
tylko nie pamietam czy jest to DA czy nie
Peugeot 306 cabriolet ---> Opel Astra TwinTop
Odpowiedz
ja jakis czas temu polerowlem swoje auto i sie zaczelo pozniej dziewczyny,brata itd 2smile kupilem maszynke na allegro nie pamietam jak to firma ale dalem za nia 150zl i dziala do dzis fajnie mi sie nia robi. wazne zeby miala regulacje predkosci bo startujemy z 2 i potem powoli dochdzimy do 4 max5 na padach niema co oszczedzac lepiej kupic jakies dobre niz potem sie wkurzac Tounge no i trzeba uwazac zeby nie splic lakieru najlepiej troche wczesniej o tym poczytac Smile
Odpowiedz
wlasnie spalenia lakieru sie boje Tounge a z DA podobno nie ma sie co bac Smile nigdy tego nie robilem i dlatego najpierw taka bym sobie kupil, dlatego podchodzil mi megs ale cena zaporowa :/
Odpowiedz
Czyli w tego typu maszynki nie ma się co bawić...

[Obrazek: polerkaf.jpg]

I co to jest to DA czy DAS?
Ford Focus Cabriolet...
Odpowiedz
DAS to jest maszyna polerska czyli KESTLER DAS 6 a DA to jest rodzaj maszyny tzn rodzaj ruchow ktore wykonuje, zwykle maszyny wykonuja ruchy rotacyjne, a DA to orbitalno-rotacyjna czyli oprocz krecenia sie pookola wykonuje jeszcze podatkowy ruch orbitalny przez co podobno ma nie palic lakieru bo pad nie kreci sie ciagle w jednym miejscu.
Odpowiedz
RAFI, ta maszynke ktora pokazales nic nie zrobisz to jest badziew! zeby nie splaic lakieru to raz na jakis czas popsikaj pada woda wtedy nie powinno nic sie stac Wink
Odpowiedz
Pad powinien być w miarę mokry.
Pastę, której używamy też powinniśmy "znać" - tzn wiedzieć kiedy jest gotowa, kiedy pracuje, kiedy jest "wypracowana" (należy przestać polerować)
Warto co jakiś czas psiknąć wodą na pad bądź lakier...

Maszyna DA - bardzo fajne, jednak ile osób tyle opinii - jedni używają tylko DA inni tylko rotacyjnej...

Żeby nie zniszczyć lakieru:
- często kontrolować postępy
- lepiej mniejszymi krokami niż "raz a porządnie"
- UWAGA na krawędzie - łatwo spolerować lakier do podkładu !!!
- warto używać taśmy klejącej (papierowej) do osłonięcia np klamek itp..
- nie używać na sucho
- o wcześniejszym glinkowaniu chyba nie trzeba wspominać :-)

RAFI - tą maszynką też się da... ale ani to przyjemne, szybkie i efektywne. Troszkę lepiej niż ręczne , do prawdziwej polerki trochę daleko.
Można ją zastosować przy woskowaniu - żeby ręcznie nie polerować na błysk.
...a teraz spokojniej... :-)
Odpowiedz
gamic1 napisał(a):RAFI - tą maszynką też się da...

Można ją zastosować przy woskowaniu - żeby ręcznie nie polerować na błysk.

No właśnie, czy tu będzie jakieś zagrożenie dla lakieru?
Ford Focus Cabriolet...
Odpowiedz
ostrożności nigdy za wiele - nie cisnąć, nic na siłę...
Problem jest taki, że jak dociśniesz to ona przestanie się obracać - będzie tylko lekko "wibrować"...

Kumpel raz załatwił sobie auto (czarne mondeo w kombiaku) - coś gdzieś na firmie malował na biało na dworze i cały pył poszedł na auto... !!! MAsakra, lakier, szyby - wszystko w białe kropeczki.. i właśnie taką maszyną + pasta tempo - przez dwa dni usunął farbę - narobił, się, ale lakier nie wyglądał za dobrze po tej operacji...

Ale jak dla mnie można jej użyć ściągając wosk - tzn jak już zaschnie i trzeba go spolerowć (wstępnie) to wg mnie się nada - do niczego innego bym jej nie użył...
...a teraz spokojniej... :-)
Odpowiedz
ja macham lapami co dwa tygodnie Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości