Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[307CC] Dach się nie zamyka
Witam

Tak jak w temacie ostatnio otworzyłem dach i gdy schował sie do bagażnika nagle reszta stanęła czyli klapa bagażnik byłą otwarta i składana półka uniesiona i wyskoczył błąd awaria składanego dachu i potem mechanizm bagażnika nie zabezpieczony udało mi sie złożyć ta półkę za pomocą odkręcenia w pompie tej śruby opuściłem ja ręcznie zakręciłem ta śrubę w pompie i spróbowałem dokończyć otwieranie dachu, klapa bagażnika domknęła sie gdy próbowałem zamknąć dach sytuacja wyglądała tak iz  klapa bagażnika otwiera się i na tym koniec półka składana sie nie otwiera do góry i po chwili wyskakuje komunikat ze mechanizm bagażnika nie zabezpieczony. Sczytałem błędy i jest 
  [Obrazek: e703ed04b11e.jpg]
Sprawdziłem jeszcze działanie poszczególnych etapów przy zamykaniu dachu i w jednym nie ma odzewu i dalej nic sie nie robi [Obrazek: dcd86051ac2d.jpg].
Moze ktoś pomóc gdzie szukać przyczyny albo co sie zepsuło ,dzwoniłem juz do kilku mechaników w Bytomiu żaden nie chce sie podjąć sprawdzenia czy naprawy.
Odpowiedz
Według mnie stycznik mógł siąść, ewentualnie rozebrać i przeczyścić. W dachu jest pełno czujników, jak któryś zgłosi błąd to dach nie pójdzie. Masz dojście do schematów, żeby zobaczyć w którym miejscu one są ? Trzeba by było szukać na początku w tym elemencie, który nie ruszył, potem pójść dalej, ewentualnie skasować błędy i zobaczyć czy dalej wywali błąd.
Peugeot 306 cabriolet ---> Opel Astra TwinTop
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=WpnHU9494vw to tak na przyszłość, awaryjne składanie dachu.
Odpowiedz
(07-22-2019, 07:44 AM)Rafi87 napisał(a): Według mnie stycznik mógł siąść, ewentualnie rozebrać i przeczyścić. W dachu jest pełno czujników, jak któryś zgłosi błąd to dach nie pójdzie. Masz dojście do schematów, żeby zobaczyć w którym miejscu one są ? Trzeba by było szukać na początku w tym elemencie, który nie ruszył, potem pójść dalej, ewentualnie skasować błędy i zobaczyć czy dalej wywali błąd.
Co do schematów to nie mam, błędy kasowalem i próbowałem zamknąć dach i wywala cały czas ten jeden błąd sprawdzę te czujniki w zamku klapy i rolecie w bagażniku jeszcze bo wiem że tam są

(07-22-2019, 08:34 AM)Rafi87 napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=WpnHU9494vw to tak na przyszłość, awaryjne składanie dachu.
Mam instrukcje jak złożyć jak coś ale filmik napewno pomoże
Odpowiedz
Cześć,

W moim PUGu również dzieją się podobne rzeczy, z mechanizmem dachu w Bytomiu byłem w byłym ASO PEUGEOTa u Lubos`a. Diagnoza: czujnik przeciążeniowy mechanizmu podnoszenia szyby tył...

Romek
Odpowiedz
nie widziałem z bliska nigdy mechanizmu w 307, ale wydaje mi się, że powinna być tam jakaś krańcówka, mikrostyk czy coś podobnego dającego sygnał. W razie co jest we Wrocławiu nasz forumowy kolega prowadzi serwis dachów. http://www.cabrio-serwis.pl/
Odpowiedz
Panowie złożyłem dach ręcznie i próba otwarcia i zamknięcia powiodła się sukcesem nie wiedzieć dlaczego, co do styczników na moje oko sa okej. Z kumplem podejrzewamy ze mogło sie coś przyciąć i złożenie go ręcznie pomogło , jeszcze sczytam błędy i spróbuje przepuścić cały proces przez sterowanie zamknięciem/otwarciem dachu.
Rafi87 dzięki za filmik postępowałem tak jak ponowie pokazywali i dość szybko poszło Happywide. Link do serwisu w Wrocławiu na pewno sie przyda na przyszłość Happywide

(07-22-2019, 07:38 PM)RomekRSK napisał(a): Cześć,

W moim PUGu również dzieją się podobne rzeczy, z mechanizmem dachu w Bytomiu byłem w byłym ASO PEUGEOTa u Lubos`a. Diagnoza: czujnik przeciążeniowy mechanizmu podnoszenia szyby tył...

Romek
Romek a jak z obsługa tam i jakie koszta poniosłeś za to ze do tego doszli.
Odpowiedz
(07-24-2019, 08:18 AM)damianKNF napisał(a): Panowie złożyłem dach ręcznie i próba otwarcia i zamknięcia powiodła się sukcesem nie wiedzieć dlaczego, co do styczników na moje oko sa okej. Z kumplem podejrzewamy ze mogło sie coś przyciąć i złożenie go ręcznie pomogło , jeszcze sczytam błędy i spróbuje przepuścić cały proces przez sterowanie zamknięciem/otwarciem dachu.
Rafi87 dzięki za filmik postępowałem tak jak ponowie pokazywali i dość szybko poszło Happywide. Link do serwisu w Wrocławiu na pewno sie przyda na przyszłość Happywide

(07-22-2019, 07:38 PM)RomekRSK napisał(a): Cześć,

Romek
Romek a jak z obsługa tam i jakie koszta poniosłeś za to ze do tego doszli.

Witaj,

Sorry za zwłokę w odpowiedzi... Diagnostyka kosztowała mnie 110 złotków. Co do obsługi: nie mam zastrzeżeń, doradcy i mechanicy wiedzą o czym mówią. Jak chciałbyś więcej informacji-napisz na priv!

Romek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości